Водонапірні башти

ajax spinner
Шпитьки. Залишки маєтку Терещенків. Водонапірка

Шпитьки. Залишки маєтку Терещенків. Водонапірка

Залишки маєтку цукрового магната Терещенка в селі Шпитьки на Київщині. Залишились парк з віковими дубами, водогінна вежа початку 20 століття з прибудованою каретною та погріб. Стан парку задовільний – поприбирати його і там буде цілком гарно. Інша справа вежа з каретною. Судячи по фотографіям в мережі, будівлі використовувались до кінця 90-х за промисловим призначенням. Та […]
Велика Круча

Велика Круча

Село Велика Круча розташоване поряд із Пирятин. Багатьом українським туристам воно відоме першою крафтовою пивоварнею в Україні – вона ще й нині працює біля траси Полтава – Київ, і називається, як і село – “Велика Круча”. А село отримало назву від високого пагорба, на якому його заснували у 17 столітті. У Великій Кручі народився відомий […]
Помічна. Водонапірна вежа Шухова.

Помічна. Водонапірна вежа Шухова.

Місто Помічна відоме насамперед своїм залізничним вузлом, у який сходяться декілька важливих транспортних гілок.
Пісківка. Дві башти.

Пісківка. Дві башти.

Про селище Пісківка на нашому сайті вже писав Іван Биков, але він не вказав там на один вагомий
Олександрівка

Олександрівка

Олександрівка - типовий райцентр, який не вирізняється значною кількістю архітектурних пам'яток. Точніше їх тут практично немає взагалі.
Башти старого Житомира

Башти старого Житомира

Ця романтична колоритна будівля могла бути символом будь якого провінційного міста, у багатьох провінціях світу.
Хащувате

Хащувате

Якби не цікава водонапірна башта - ми б може у цьому селі і не зупинились, хоч і їхали через нього раза чотири. Але ж хіба можна пропустити таку неоготику?..
Корделівка. Водонапірна башта

Корделівка. Водонапірна башта

Раніше це село, засноване у 1760 році, називалося Постолове. У 1845 році тут збудували великий цукровий завод і село перейменували в Корделівку.
Чорнорудка

Чорнорудка

Із десяток разів проїжджаючи через Чорнорудку, помічав незвичайну водонапірну башту, але не було можливості зупинитись біля неї. Одного разу зупинився, та як на зло - забув фотоапарат.
Песковка

Песковка

Не ожидал, что новое открытие ожидает меня в близком к столице и, казалось, давно изученном Бородянском районе.
Львів. Церква Вознесіння на Знесінні

Львів. Церква Вознесіння на Знесінні

Цей храм відноситься до споруд, які будь хто назве красивими. Це храм із поштівки. Він мався б служити візитівкою для будь якого міста. Але не для Львова.
Водонапорная башня в с.Почтовое

Водонапорная башня в с.Почтовое

Интересную водонапорную башню посмотрели по дороге из Симферополя в Бахчисарай.
Маліївці

Маліївці

Це місце сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля.
Романківці

Романківці

Найбільше село Сокирянщини – РОМАНКІВЦІ (перша згадка – 1565 рік, 5 тис. мешканців). Деякі пов’язують походження його назви з галицьким князем Романом Мстиславовичем, хоча, більш ймовірно, що своєю назвою Романківці зобов’язані засновникові села Роману, який переселився на задністрянські землі з Поділля. З 1834 року Романківці становляться волосним центром Хотинського повіту, зберігаючи цей статус до 1920 року. Наприкінці ХІХ століття в селі збудовано першу початкову школу, волосний будинок, лікарню.
Володимирівка (Наталіївка). Щусєвська перлина в туберкульозному санаторії

Володимирівка (Наталіївка). Щусєвська перлина в туберкульозному санаторії

Садибу у гарному сосновому лісі, на березі річки Мерчик, неподалік від сільця Сорокове (заснованого у 1810 році) почав будувати Іван Харитоненко (про цього мільйонера-мецената ми вже писали у нарисі про Суми). Він же й назвав садибу Наталіївкою (на честь своєї молодшої дочки). Справу розбудови маєтку продовжив син Івана Герасимовича – Павло. За його кошти було зведено великий палац і більшість садибних споруд: флігель, манеж, стайні, водонапірна вежа. Справжньою окрасою маєтку стала велика брама зведена за проектом відомого архітектора Олексія Щусєва.